• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Makyaj ile İlgilenenlerin Mutlaka Bilmesi Gereken 8 Makyaj Trendi


Makyaj ile İlgilenenlerin Mutlaka Bilmesi Gereken 8 Makyaj Trendi

Makyaj ile İlgilenenlerin Mutlaka Bilmesi Gereken 8 Makyaj Trendi

Dışarıdan bakıldığında yalnızca güzelliği tamamlayan bir unsur gibi gözükse de gittikçe yaygınlaşan makyaj yapımı aslında bir sanat haline gelmiştir. Sahne sanatçıları başta olmak üzere her yaş ve tarzdan insanların kullandığı bu güzellik yöntemi her sene farklı trendler ile karşımıza çıkmakta. Makyaj modasında çok köklü farklılıklar göze çarpmasa da ufak dokunuşlar ile her yıl kullanılan tekniklerin değiştiğini söylemek mümkün. Bazen dolgun kirpikler ile desteklenmiş abartılı göz makyajları bazen belirginleştirilen kırmızı dudaklar bazense kullanılan pastel tonları ile hem saç hem de kıyafet modasına yön veren bu trendleri gelin birlikte inceleyelim.

Makyaj Trendi - Göz Makyajı
  • Her mevsim geçerli bronzluk modası!

2020 yılındaki makyaj trendlerinin en şaşırtan kısmı her mevsim sürdürülen bronzluk oldu. 2019 sonbaharında başlayan bu akım ile birlikte 2020 kışında da makyajda bronz tonlar ağırlıklı olarak kullanıldı. Koyu tonlara sahip kapatıcılar ile sağlanan bu görünüm altın rengi ile de desteklendi. Eğer trendleri takip etmeyi sevenlerdenseniz siz de bu yıl makyaj çantanıza mutlaka bronzlaştırıcı pudraları eklemelisiniz. Böylece sade bir eyeliner ile bile çok tarz bir makyaja sahip olabilirsiniz. 

  • Gölgeler için nude tonlarını kullanın!

Makyaja çok daha derin bir görünüm kazandıran dumanlı göz makyajları bu sezona da damgasını vuruyor. Nude tonları ile desteklenen bu görünüm sizi siyah beyaz normlardan uzaklaştırırken aynı zamanda bakışlarınıza da anlam yüklüyor. Bordo, lacivert ve kahve tonları ile oluşturabileceğiniz bu görüntü makyajın her çeşidi için de uygulanabilir.

  • Neon renkler ile tanışın!

Her ne kadar makyaj uzmanları son dönemlerde sadeleşme yoluna gitseler de bu sene neon renkler bu alışkanlığı bozacak gibi görünüyor. Sadeliğini koruyan cilt makyajına eşlik eden neon renkli göz makyajları ile çok daha enerjik görüntüler elde etmek mümkün. Bu renkleri bir çizgi halinde de değil de daha dağınık fırça darbeleri ile uygulayarak çarpıcı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bunun için makyaj çantanızda bulunması gereken renkler ise mavi, kırmızı ve turuncunun neon tonları.


sanatsal makyaj
  • Nostaljiden vazgeçmeyin!

Moda dünyasının 1960-1980 arasındaki yıllarda oluşan atmosferden bir türlü vazgeçemediğini biliyoruz. Bu yıl makyaj sanatında da bu tür bir dönüşüm mevcut. 60’lı yıllarda kullanılan koyu renk göz farları, belirgin maskaralar ve siyah eyeliner ile o dönemin nostaljik ruhunu yansıtmak mümkün. Bu akıma katılmak için yüzünüzde grafik çizgiler kullanabilir, far kullanımını kaşlara doğru uzatabilirsiniz.

  • Gotik sanatın en modern hali!

Siyah rengi elbette moda dünyasının asla vazgeçemediği temel renkler arasında bulunuyor. Makyaj için de geçerli olan bu kural bu sezon profesyonel makyajlarda gotik akımlarla uygulanmakta. Belli belirsiz fırça vuruşları ile oluşturulmuş siyah far lekeleri oldukça iddialı bir görünüm yaratmakta. Bu teknik sezonun öne çıkan trendleri arasında yer alsa da günlük kullanım için biraz abartı olabilir.

  • Kırmızı ve matlık dudaklarda buluşuyor!

Özellikle 2019 sonbaharından kalan bu trend, sezon makyajlarına sanatsal bir ruh katıyor. Eski zaman filmlerini anımsatan matlaştırılmış kırmızı dudaklar, açık ton ciltler ile buluştuğunda daha vurgulu bir hal alarak hem minimal hem de abartı bir güzelliğe aynı anda sahip olmanızı sağlıyor. Eğer siz de beyaz bir tene sahipseniz bu ufak dokunuş ile çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.

kırmızı ruj ile boyalı dudaklar
  • Işıltıların enerjisi makyaj ile buluşuyor!

Son makyaj trendleri arasında nostaljik etki yaratacak tekniklerin oluştuğunu söylemiştik. İşte, 1970’li yılların enerji dolu yapısını bize anımsatan parıltılar da makyaj uzmanları tarafından tekrar kullanılmaya başlandı. Üstelik sınırları zorlayan eklemeler ile güncellenen bu makyajda simli gözler ve metal görünümler oldukça dikkat çekmekte.

  • Sadelik her daim moda!

Önceki yıllarda makyaj uzmanları özellikle göz önünde bulunan modellere abartılı makyajlar yapsa da günümüzde artık daha geri planda kalan makyajlar tercih edilmekte. Sadeleşmenin tepeden başladığı bu akımla birlikte birçok kişi gündelik hayatta da “yok gibi makyaj” tekniğini kullanıyor. Cildi aydınlatmak için nemli ve parlak bir kapatıcı kullanılarak uygulanan bu makyaja hafif renkli dudak nemlendiricileri ve hafif bir maskara darbesi eşlik etmekte.

Pembe Makyaj

Eklenme Tarihi: 22/05/2020 kategori: Makyaj Ekleyen: Güzellik Rehberi
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik Merkezi
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Haberler Ara