Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 08/11/2020 kategori: Güzellik Ekleyen: Güzellik

Multani mitti (Fuller toprağı) ile 10 güzellik maskesi


Multani mitti (Fuller toprağı) ile 10 güzellik maskesi

Multani mitti

Multani mitti neredeyse bütün cilt sorunları için bir çözümü olan bir kil türüdür. Cildin pürüzsüz ve esnek olmasına, koyu renkli lekelerin hafiflemesine, renk eşitsizliğinin giderilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda mükemmel bir cilt temizleme malzemesidir. Ciltte kirli hava, güneşe maruz kalma gibi etkenlerden dolayı biriken yağların, kirlerin ve ölü hücrelerin temizlenmesine yardım eder. Multani mitti (Fuller toprağı) ile güzellik maskeleri hazırlayarak daha sağlıklı, taze ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Fuller toprağı özellikle yağlı ve akneli ciltler için oldukça faydalıdır; cildi fazla yağdan ve kirden arındırarak temiz ve yumuşak hale getirir. Cilt üzerinde rahatlatıcı bir etki yapar. Şiddetli akne sorunundan kaynaklanan iltihabı yatıştırır. Kuru ve normal ciltler üzerinde de olumlu etkileri vardır. Doğru malzemelerle bir araya getirildiğinde farklı cilt tiplerine çeşitli faydalar sağlar.

Multani Mitti (Fuller Toprağı) ile Güzellik Maskeleri

Daha Yumuşak Bir Cilt İçin Multani Mitti, Badem ve Süt

Bebek gibi bir cilt istiyorsanız bu maskeyi denemenizi tavsiye ederiz. Özellikle nem açlığı çeken kuru cilt üzerinde çok iyi sonuçlar verir.

Malzemeler

1 Türk kahvesi fincanı Fuller toprağı

1 yemek kaşığı ezilip öğütülmüş badem

1 yemek kaşığı çiğ süt

Yapılışı

Malzemeleri karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi 1- 2 dakika dinlenmeye bırakın. Yeni yıkayıp kuruladığınız cildinize uygulayın. Maske kuruduktan sonra cildinizi bir süngerle nazikçe ovalayın, ardından yıkayın.

Esnek, yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için bu maskeyi haftada 2 kere uygulayın.

Koyu Renkli Cilt Lekeleri İçin Maske

Cilt üzerindeki koyu renkli lekeler, özellikle çok görünür yerlerde iseler insana gerçekten sıkıntı verir. İyi bir sonuç vermesini umarak ciddi paralar verdiğiniz piyasa ürünleri de bazen sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Arada doğal çözümlere de bir şans vermek gerekir, öyle değil mi?

Malzemeler

1 yemek kaşığı multani mitti

1 yemek kaşığı yoğurt

1 yemek kaşığı nane yaprağı tozu

Yapılışı

Malzemeleri karıştırarak maskeyi hazırlayın. Yüzünüzde koyu renk lekelerin olduğu bölgelere sürün. 20 dakika bekleyin. Sonra ılık suyla yıkayarak çıkarın.

Akne İzleri İçin Fuller Toprağı ile Maske

Cilt altındaki yağ bezlerinin aşırı miktarda yağ salgılaması sivilcelerin kontrolsüz bir şekilde ilerlemesine sebep olabilir. İnatçı sivilcelerden kurtulmak için aşağıdaki maskeye bir şans verin. Düzenli kullanımda cildin yağ salgısının dengelenmesine yardımcı olur, böylece akne oluşumunu önler. Daha etkili sonuçlar için aşağıdaki tarife bir miktar neem tozu veya karanfil tozu ekleyebilirsiniz.

Malzemeler

2 yemek kaşığı multani mitti

1 yemek kaşığı limon suyu

1 tatlı kaşığı gül suyu

Yapılışı

Malzemeleri güzelce karıştırarak homojen, pürüzsüz bir maske hazırlayın. Yüzünüzü yıkayıp kuruladıktan sonra maskeyi uygulayın. Kuruması için yarım saat kadar bekleyin. Sonra cildinizi ılık suyla yıkayarak maskeden arındırın.

Işıltılı Bir Cilt İçin Ev Yapımı Güzellik Maskesi

Donuk ve cansız görünen cildinize kaybettiği ışıltıyı geri vermek istiyorsanız aşağıdaki maskeyi haftada en az 1 kere uygulamanızı tavsiye ederiz.

Malzemeler

3 yemek kaşığı Fuller toprağı

1 tatlı kaşığı bal

1 tatlı kaşığı limon suyu

1 tatlı kaşığı domates suyu

Yarım tatlı kaşığı süt

Yapılışı

Malzemeleri iyice karıştırın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze uygulayın. 10 dakika sonra cildinizi bol suyla yıkayarak çıkarın.

Cilt Tonunu Eşitleyen Maske

Multani mitti ile güzellik maskeleri listemizde sıra ciltteki renk eşitsizliğinin düzelmesine yardımcı olan bir maskeye geldi. Renk dalgalanmalarının bulunmadığı düzgün bir cilt için pahalı kozmetikler almak zorunda değilsiniz. Cildin tipine ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan doğal maskeler de yüzünüzü güldürecek sonuçlar verebilir.

Malzemeler

Çeyrek yemek kaşığı multani mitti

1 yumurtanın akı (İyice çırpılmış olarak)

1 yemek kaşığı yoğurt

Yapılışı

Malzemeleri karıştırarak elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla çıkarın.

Yağlı Ciltler İçin Fuller Toprağı ve Gül Suyu

Bu maske haftada 2 – 3 kere uygulandığında yağlı cilt üzerinde fark edilir seviyede olumlu sonuçlar sağlar. Cildi ölü derilerden kurtarır, pH seviyesini dengeler ve yağlılığı azaltır.

Malzemeler

1 Türk kahvesi fincanı Fuller toprağı

2 yemek kaşığı gül suyu

Yapılışı

İki malzemeyi pürüzsüz bir karışım haline gelene kadar karıştırın. Elde ettiğiniz güzel kokulu maskeyi yüzünüze eşit olarak yayın. Tamamen kuruması için 15 – 20 dakika bekleyin. Sonra yıkayarak çıkarın.

Güneşten Yanan Cildi Yatıştıran ve Rengini Açan Maske

Güneş altında bronzlaşmayı seven çok insan var, ancak bazen bunun sıkıntı verici sonuçları olabilir. Aşağıdaki maske güneşte fazla kalmaktan ötürü gerilen, acıyan cildi serinletip rahatlatır ve rengini açar. En iyi sonuçlar için haftada 2 kere uygulanması tavsiye edilir.

Malzemeler

1 yemek kaşığı multani mitti

1 yemek kaşığı Hindistan cevizi suyu

1 tatlı kaşığı şeker

Yapılışı

Malzemeleri karıştırarak hazırladığınız maskeyi yüzünüzün güneşten etkilenen bölgelerine uygulayın. Kuruması için bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

Lekesiz Bir Cilt İçin Ev Yapımı Maske

Domates suyunun iyi bir eksfoliyatör olduğunu çoğumuz biliriz. Gerçekten öyledir ve multani mitti ile bir araya geldiğinde daha da güçlü hale gelir. Domates gıda alerjenleri arasında sayılan bir sebzedir, bu yüzden herhangi bir kuşkunuz varsa aşağıdaki maskeyi denemeden önce domates suyuyla bileğinizin iç tarafında basit bir alerji testi yapın.

Malzemeler

2 yemek kaşığı Fuller toprağı

2 yemek kaşığı domates suyu

1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu

1 tatlı kaşığı sandal ağacı tozu

Yapılışı

Malzemeleri karıştırarak maskeyi hazırlayın. Yüzünüze uygulayıp 10 dakika bekledikten sonra maskeyi ılık suyla çıkarın.

Pigment Bozukluğu İçin Maske

Yüzünüzde renk eşitsizliğine yol açan lekeli bölgelerden kurtulmayı veya çillerinizin azalmasını istiyorsanız bir süre aşağıdaki maskeyi haftada en az 2 kere uygulayın. Havuç pigment bozukluğunun etkilerinin hafiflemesine yardım eder, zeytinyağı da cildinize ihtiyacı olan nemi sağlar.

Malzemeler

1 yemek kaşığı multani mitti

1 yemek kaşığı havuç posası

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Yapılışı

Malzemeleri karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze uygulayıp kuruyana kadar bekleyin. Sonra cildinizi yıkayarak maskeden arındırın.

Yağlı Ciltlere Özel Ev Yapımı Maske

Cildinizi fazla yağdan arındırmak ve renk tonunu eşitlemek için aşağıdaki maskeyi haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

1 yemek kaşığı multani mitti

1 yemek kaşığı sandal ağacı tozu

1 tatlı kaşığı süt

Yapılışı

Malzemeleri karıştırarak maskeyi hazırlayın. Yüzünüze uygulayıp 20 dakika bekledikten sonra suyla çıkarın.


Yorumlar

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Ekleyen:

Güzellik

Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Haberler Ara